Z.P.H. MALEJKO S.C.
Ul. Powstańców 27
05-870 Błonie
tel./fax. 22 725-31-22
e-mail: biuro@malejko.pl


firma.jpg

Zapoczątkował ją Stanisław Malejko w 1946 roku. W początkowej fazie swojej działalności zakład wyrabiał narzynki, a także zajął się regeneracją gwintownic. Była to typowo usługowa działalność. Firma nosiła wtedy nazwę „Warsztat ślusarski St. Malejko i Spółka” i mieściła się w Warszawie... więcej..

stat4u
..

HISTORIA FIRMY MALEJKO S.C.

Zapoczątkował ją Stanisław Malejko w 1946 roku. W początkowej fazie swojej działalności zakład wyrabiał narzynki, a także zajął się regeneracją gwintownic. Była to typowo usługowa działalność. Firma nosiła wtedy nazwę „Warsztat ślusarski St. Malejko i Spółka” i mieściła się w Warszawie. Rozwijała się bardzo prężnie a zapotrzebowanie stale rosło. Po kilku latach działalności, firma posiadała cały komplet narzędzi i maszyn potrzebnych do produkcji zarówno podstawowej jak i szerszej. W 1954 r. Stanisław Malejko przeniósł „Zakład Ślusarski” do Błonia, gdzie kontynuował swoja działalność.

Od 1989 roku rozpoczyna się nowy rozdział w historii firmy. Wraz ze zwiększającą się konkurencją i dostępnością do szerokiej gamy wielu nowych narzędzi na rynku, firma poszerzyła działalność o handel importowanymi narzędziami dla hydraulików i instalatorów. W ten sposób rozpoczęła się współpraca z włoska firmą FEFFI i francuską VIRAX a później w 1991 roku, w związku z chęcią dalszego poszerzenia asortymentu firma porozumiała się z inną włoską firmą USAG . W kolejnych latach nawiązała współpracę z niemieckim liderem firmą HAZET , francuską FACOM, włoską firmą Gt Line producentem walizek, toreb narzędziowych oraz walizek EXPLORER.
Ostatnio asortyment firmy Malejko został rozszerzony o narzędzia firmy GEDORE i podnośniki OMEGA.

Obecnie dzięki współpracy ze światowymi potentatami firma ZPH Malejko oferuje pełną gamę narzędzi dla rynku motoryzacyjnego, przemysłu przetwórczego i maszynowego, elektroników i elektryków, a także maszyny do gwintowania i instalacji sanitarnej.
..

ul. Powstaców 27; 05-870 Błonie, e-mail: biuro@malejko.pl ,tel/fax: 22 7253122